Ось інструкція та власний досвід для тих, хто перебуває у Франції.
Для оформлення закордонного паспорту існують такі основні шляхи:
Тепер по кожному пункту:
1. Консульський відділ Посольства України у Франції приймає виключно за попереднім записом, який необхідно зробити через систему електронної черги на офіційному сайті: https://mfa.gov.ua/consul/forua/e-cherga
Місця відкриваються на місяць вперед, бажаючих багато і їх розбирають швидко, але наполегливим завжди щастить.
Фізична адреса Посольства України у Франції: 75007 Paris, avenue de Saxe, 21.
2. Паспортний сервіс “ДП Документ“ – це державне підприємство, що керується Державною міграційною службою України. Не зовсім зрозуміло, чому він працює окремо, але наш особистий досвід виявився дуже позитивним. Одразу треба зауважити, що у Франції “ДП Документ” не має представництв, але в інших країнах відкрито вже 13 офісів на день написання статті.
Для тих, хто проживає на Лазуровому узбережжі, найближчим буде офіс в Мілані. Точніше, це офіс на колесах – 5 бусів, які стоять на парковці біля торговельного центру на об’їзній дорозі біля Мілану. Вони переобладнані під мобільні робочі місця для індивідуального прийому громадян. На місці можна зробити фотографію, ксерокопії, оплату, роздрукувати заяви та заповнити всі необхідні аплікаційні форми для оформлення/переоформлення закордонного паспорта, ID та інших документів.
Для запису в онлайн чергу потрібно зареєструватись через сайт Паспортного сервісу, підтвердивши особу за допомогою фотореєстрації та отримати повідомлення на діючий номер українського мобільного оператора:
https://milan.pasport.org.ua/services/passport
Дати запису на рандеву відкриваються кожного дня рівно об 11:00 і тільки на 5-й день попереду. Наприклад в четвер можна зареєструватись тільки на вівторок наступного тижня. При цьому можна обрати вільний час в календарі. Прибути на місце рекомендується за півгодини, щоб не пропустити свою чергу.
Група в телеграмі людей, які збираються поїхати, шукають попутників та діляться своїм досвідом, саме у Мілан: https://t.me/MilanDoc
Також є можливість потрапити на оформлення документів в порядку “Живої черги”, яка формується на місці. Для цього потрібно прибути до місця розташування раненько, стати першим, сформувати лист очікування та дочекатись наступних відвідувачів. Іноді черга починається вже з ночі, і можна записатись до вже сформованого списку.
З 15 квітня тимчасово призупинено обслуговування в порядку “живої черги”, подальші інструкції будуть опубліковані на порталі “Паспортного Сервісу”
Оплата за послуги здійснюється теж на місці. Після оформлення заяви кожному заявнику надається бланк з реквізитами для електронної оплати через QR-код. Для цього потрібно мати достатню кількість грошей на банківській карті, приймаються як в гривнях так і в євро. Адмінпослуга з оформлення закордонного паспорта складає 958 грн. Вартість послуг Паспортного сервісу складає 80 євро. Відправлення документів коштує 400 грн.
За нашим досвідом в Паспортному сервісі все відбувається вчасно, швидко та зручно. Це дійсно схоже на сервіс.
Паспортний сервіс працює з 9:00 до 18:00 шість днів на тиждень! На кожну людину приділяється від 15 до 30 хв в залежності від типу документів. Через живу чергу за день проходить 30-50 бажаючих, якщо хтось НЕ з`являється з електронної черги, то також запрошують з живої.
Але після прийняття останнього законопроекту про мобілізацію кількість бажаючих оформити закордонний паспорт різко збільшилась!
3. Виїзне консульство – це те саме Консульство, що і в Парижі, але його працівники здійснюють обслуговування громадян, приїжджаючи на тиждень кожного місяця в різні міста по території Франції. Найближчим планується виїзд в Марсель та Ліон на третьому тижні травня. Актуальний графік роботи звичайного та Виїзного консульства можна знайти за посиланням: https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/rozklad-roboti-konsulskogo-viddilu
За законом громадяни України можуть мати не більше двох закордонних паспортів одночасно! При наявності одного діючого паспорта інший можна отримати без додаткових пояснень і здавати чи анулювати попередній паспорт не треба.
Обмін закордонного паспорта відбувається в таких випадках:
- закінчення строку його дії
- зміни інформації, що міститься в паспорті
- виявлення помилки в інформації, що міститься в паспорті
- непридатності паспорта для подальшого використання у зв’язку з його пошкодженням або закінченням вільних сторінок
У разі втрати паспорта відповідну заяву можна написати на місці.
Строк виготовлення закордонного паспорту при замовленні в закордонних установах складає орієнтовно 3 місяці. Є можливість замовити термінове оформлення, ця адмінпослуга коштує на 600 грн дорожче, але пришвидшує оформлення лише на декілька днів.
Який шлях обирати – вирішувати Вам! Ми хочемо бути корисними та будемо раді допомогти в разі виникнення питань.